Na czym polega praca lidera i dystrybutora w mlm

Marketing sieciowy MLM

Marketing sieciowy (MLM) zwany jest wielopoziomowym. Strategia firm, działających w ten sposób, polega na tym, że dystrybucja produktu odbywa się poza tradycyjną siecią sprzedaży. Jest to metoda bardzo korzystna z punktu widzenia ekonomicznego, ponieważ nie wydaje się ogromnych pieniędzy na kampanie reklamowe, promocję sprzedaży czy tradycyjny marketing, natomiast przeznacza się je na wynagrodzenia dystrybutorów, bez których marketing sieciowy nie byłby możliwy.

Dystrybutor w marketingu sieciowym to osoba, która poprzez umowę wiąże się z daną firmą i zobowiązuje się sprzedawać jej produkty. Dzięki temu zyskuje przywileje, takie jak możliwość tańszego zakupu produktów tej firmy, możliwość rozprowadzenia ich wśród rodziny i przyjaciół, a także okazję do większych zarobków, poprzez budowanie sieci dystrybutorów.

W marketingu sieciowym głównym motorem jest reklama ustna. Dystrybutor musi nie tylko przedstawić zalety danego towaru lub usługi, ale także odpowiedzieć na wszelkie pytania i rozwiać wątpliwości.

Główną ideą marketingu jest to, żeby pieniądze, które oszczędza się na reklamie, sprzedaży czy tradycyjnym marketingu, przeznaczyć  na wynagrodzenie pracowników. Nie ma też kadry kierowniczej, a każdy dystrybutor ma takie same prawa.

Na tle zespołu dystrybutorów wyróżnia się przeważnie zawsze jakiś lider MLM – osoba, która w marketingu sieciowym odgrywa kluczową rolę. Lider MLM to osoba, która dzięki ciężkiej pracy i swojemu  zaangażowaniu w sprawy firmy przyczynia się do zwiększenia jej obrotów i zysków. Dzięki temu czerpie wymierne korzyści z marży, a także z prowizji, którą wypracowuje jego grupa. Jest to dochód zwany pasywnym. Jest on jednym z głównych powodów, dla którego warto rozpocząć współprace w marketingu sieciowym.

Zaletą marketingu sieciowego to możliwość pracy w wyznaczonych przez siebie porach, przez dowolną ilość godzin. Nie trzeba też ani specjalnego wykształcenia ani jakichś inwestycji. Dobrze jest mieć wiedzę psychologiczną i marketingową, gdyż pozwoli ona dotrzeć do większej liczby ludzi, a co za tym idzie zwiększyć swój dochód.

W tej dziedzinie nie ma kadry kierowniczej, a każdy ma takie same szanse. Każdy może stać się właścicielem własnego biznesu w domu i nie ponieść przy tym praktycznie żadnych kosztów. Ludzie na wyższym szczeblu w biznesie mają interes w tym, żeby pomagać ludziom na niższym szczeblu, ponieważ dzięki temu wzrastają także ich zarobki.

 

POLECANE

Udostępnij:
Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Marketing sieciowy MLM
Na czym polega praca w marketingu sieciowym?

Marketing sieciowy jest nazywany inaczej wielopoziomowym lub MLM (czyli z ang. Multi Level Marketing). Jest to dość nowoczesna oraz innowacyjna forma marketingu, która polega na przekazywaniu produktu lub usługi od usługodawcy do odbiorcy. Marketing ten nie korzysta jednak ze standardowego, znanego wszystkim do tej pory kanału dystrybucji – działa on …

jak nie być amatorem w branży mlm
Marketing sieciowy MLM
Jak nie być amatorem, który swoimi działaniami psuje wizerunek branży MLM

MLM (ang. Multi Level Marketing) inaczej zwany marketingiem wielopoziomowym lub sieciowym to termin, który w ostatnim czasie interesuje mnóstwo osób, szczególnie tych szukających możliwości zdalnej pracy z domu. Niestety nie każdy ma pojęcie, na czym tak naprawdę polega idea działalności w branży MLM. Ta niewiedza bywa dość kompromitująca i rzutująca …

Marketing sieciowy MLM
Czym jest dochód pasywny w branży MLM?

MLM czyli Multi Level Marketing to po prostu marketing lub też sprzedaż wielopoziomowa. Jest doskonałym sposobem na biznes dla każdego – bez konieczności posiadania własnej firmy, kapitału, ani wykształcenia w danej dziedzinie. MLM pozwala na osiąganie dochodu pasywnego, co samo w sobie jest bardzo ambitnym celem do osiągnięcia w tej …

Podoba Ci się ten Blog? Udostępnij :-)