Czym jest dochód pasywny w branży MLM?

Marketing sieciowy MLM

MLM czyli Multi Level Marketing to po prostu marketing lub też sprzedaż wielopoziomowa. Jest doskonałym sposobem na biznes dla każdego – bez konieczności posiadania własnej firmy, kapitału, ani wykształcenia w danej dziedzinie. MLM pozwala na osiąganie dochodu pasywnego, co samo w sobie jest bardzo ambitnym celem do osiągnięcia w tej branży. A czym konkretnie jest dochód pasywny w MLM?

Co to jest dochód pasywny?

Dochód pasywny to po prostu pieniądze, które ktoś inny zarabia na Ciebie. Należy przy tym wyraźnie i dobitnie uzmysłowić sobie różnicę pomiędzy MLM a piramidą finansową, z jaką często bywa utożsamiany ten rodzaj marketingu. W przypadku piramidy finansowej osoba stojąca na samym dole tak naprawdę nie sprzedaje żadnego produktu, a raczej mami klientów czczymi obietnicami i na tych właśnie obietnicach zarabia. MLM to uczciwy biznes – osoby stojące na najniższym levelu sprzedają w sposób bezpośredni produkty, na których zarabiają one oraz osoby stojące ponad nimi poprzez procent od każdej transakcji. W przypadku MLM ideą jest rozpowszechnienie danego towaru na jak najszerszy rynek odbiorców i zarabianie na ilości sprzedawanych produktów.

Jak zadbać o własny dochód pasywny?

Wstępując do jednej z firm działających na zasadzie MLM, rozpoczynasz przygodę z biznesem, który nie daje ograniczeń pod względem zarobkowym. To Ty decydujesz, jak ciężko pracujesz, ile czasu na to poświęcasz i ile finalnie zarobisz. Na początku zarabiasz, mając określoną pulę produktów i próbując je sprzedawać. Musisz znaleźć grupę potencjalnych odbiorców i umieć ich zachęcić do kupna produktów. Zwykle nie jest to trudne, ponieważ produkty oferowane drogą sprzedaży bezpośredniej są wysokiej jakości i bardzo innowacyjne – takich nie da się kupić w sklepach. Im więcej sprzedajesz – tym więcej zarabiasz.

Z czasem zaczynasz zarabiać już nie tylko na sprzedaży, ale również na znalezieniu kolejnych chętnych do sprzedawania – jako ich opiekun będziesz pobierał prowizję od każdej zawartej przez nich transakcji. To Twój dochód pasywny. Oczywiście możesz zadbać o to, by grupa osób pod Tobą była duża i osiągała dobre wyniki, tak byś nie musiał wcale sprzedawać. Jednak doświadczenie pokazuje, że całkowita rezygnacja ze sprzedaży bezpośredniej to niezbyt dobry pomysł.

Dochód pasywny, czyli jaki?

Dochód pasywny w branży MLM występuje wtedy, kiedy dzięki wypracowanym przez tygodnie, miesiące, lata działaniom możesz liczyć na stały, oscylujący w pewnych widełkach zysk. Niestety, problem polega na tym, że taka sytuacja nie może trwać w nieskończoność. Ci, którzy pracowali pod Tobą, mogą kiedyś zrezygnować z takiej formy zarobkowania i Twoja grupa uszczupli się. Na temat Wszej marki może pójść po mieście zła fama i trzeba będzie szukać klientów gdzie indziej, inwestować w nowe lokalizacje. To właśnie dlatego osoby mające swoje grupy wypracowujące dochód pasywny, powinny stale działać, nie poprzestawać tylko na siedzeniu i liczeniu napływającej na konto kasy. To branża, w której ciągle trzeba być czujnym, by nie spaść poniżej pewnego poziomu zarobkowania.

Udostępnij:
Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Marketing sieciowy MLM
Na czym polega praca w marketingu sieciowym?

Marketing sieciowy jest nazywany inaczej wielopoziomowym lub MLM (czyli z ang. Multi Level Marketing). Jest to dość nowoczesna oraz innowacyjna forma marketingu, która polega na przekazywaniu produktu lub usługi od usługodawcy do odbiorcy. Marketing ten nie korzysta jednak ze standardowego, znanego wszystkim do tej pory kanału dystrybucji – działa on …

jak nie być amatorem w branży mlm
Marketing sieciowy MLM
Jak nie być amatorem, który swoimi działaniami psuje wizerunek branży MLM

MLM (ang. Multi Level Marketing) inaczej zwany marketingiem wielopoziomowym lub sieciowym to termin, który w ostatnim czasie interesuje mnóstwo osób, szczególnie tych szukających możliwości zdalnej pracy z domu. Niestety nie każdy ma pojęcie, na czym tak naprawdę polega idea działalności w branży MLM. Ta niewiedza bywa dość kompromitująca i rzutująca …

Marketing sieciowy MLM
Na czym polega praca lidera i dystrybutora w mlm

Marketing sieciowy (MLM) zwany jest wielopoziomowym. Strategia firm, działających w ten sposób, polega na tym, że dystrybucja produktu odbywa się poza tradycyjną siecią sprzedaży. Jest to metoda bardzo korzystna z punktu widzenia ekonomicznego, ponieważ nie wydaje się ogromnych pieniędzy na kampanie reklamowe, promocję sprzedaży czy tradycyjny marketing, natomiast przeznacza się …

Podoba Ci się ten Blog? Udostępnij :-)