Czym jest dochód pasywny w branży MLM?

Marketing sieciowy MLM

MLM czyli Multi Level Marketing to po prostu marketing lub też sprzedaż wielopoziomowa. Jest doskonałym sposobem na biznes dla każdego – bez konieczności posiadania własnej firmy, kapitału, ani wykształcenia w danej dziedzinie. MLM pozwala na osiąganie dochodu pasywnego, co samo w sobie jest bardzo ambitnym celem do osiągnięcia w tej branży. A czym konkretnie jest dochód pasywny w MLM?

Co to jest dochód pasywny?

Dochód pasywny to po prostu pieniądze, które ktoś inny zarabia na Ciebie. Należy przy tym wyraźnie i dobitnie uzmysłowić sobie różnicę pomiędzy MLM a piramidą finansową, z jaką często bywa utożsamiany ten rodzaj marketingu. W przypadku piramidy finansowej osoba stojąca na samym dole tak naprawdę nie sprzedaje żadnego produktu, a raczej mami klientów czczymi obietnicami i na tych właśnie obietnicach zarabia. MLM to uczciwy biznes – osoby stojące na najniższym levelu sprzedają w sposób bezpośredni produkty, na których zarabiają one oraz osoby stojące ponad nimi poprzez procent od każdej transakcji. W przypadku MLM ideą jest rozpowszechnienie danego towaru na jak najszerszy rynek odbiorców i zarabianie na ilości sprzedawanych produktów.

Jak zadbać o własny dochód pasywny?

Wstępując do jednej z firm działających na zasadzie MLM, rozpoczynasz przygodę z biznesem, który nie daje ograniczeń pod względem zarobkowym. To Ty decydujesz, jak ciężko pracujesz, ile czasu na to poświęcasz i ile finalnie zarobisz. Na początku zarabiasz, mając określoną pulę produktów i próbując je sprzedawać. Musisz znaleźć grupę potencjalnych odbiorców i umieć ich zachęcić do kupna produktów. Zwykle nie jest to trudne, ponieważ produkty oferowane drogą sprzedaży bezpośredniej są wysokiej jakości i bardzo innowacyjne – takich nie da się kupić w sklepach. Im więcej sprzedajesz – tym więcej zarabiasz.

Z czasem zaczynasz zarabiać już nie tylko na sprzedaży, ale również na znalezieniu kolejnych chętnych do sprzedawania – jako ich opiekun będziesz pobierał prowizję od każdej zawartej przez nich transakcji. To Twój dochód pasywny. Oczywiście możesz zadbać o to, by grupa osób pod Tobą była duża i osiągała dobre wyniki, tak byś nie musiał wcale sprzedawać. Jednak doświadczenie pokazuje, że całkowita rezygnacja ze sprzedaży bezpośredniej to niezbyt dobry pomysł.

Dochód pasywny, czyli jaki?

Dochód pasywny w branży MLM występuje wtedy, kiedy dzięki wypracowanym przez tygodnie, miesiące, lata działaniom możesz liczyć na stały, oscylujący w pewnych widełkach zysk. Niestety, problem polega na tym, że taka sytuacja nie może trwać w nieskończoność. Ci, którzy pracowali pod Tobą, mogą kiedyś zrezygnować z takiej formy zarobkowania i Twoja grupa uszczupli się. Na temat Wszej marki może pójść po mieście zła fama i trzeba będzie szukać klientów gdzie indziej, inwestować w nowe lokalizacje. To właśnie dlatego osoby mające swoje grupy wypracowujące dochód pasywny, powinny stale działać, nie poprzestawać tylko na siedzeniu i liczeniu napływającej na konto kasy. To branża, w której ciągle trzeba być czujnym, by nie spaść poniżej pewnego poziomu zarobkowania.

Udostępnij:
Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jak nie być amatorem w branży mlm
Marketing sieciowy MLM
Jak nie być amatorem, który swoimi działaniami psuje wizerunek branży MLM

MLM (ang. Multi Level Marketing) inaczej zwany marketingiem wielopoziomowym lub sieciowym to termin, który w ostatnim czasie interesuje mnóstwo osób, szczególnie tych szukających możliwości zdalnej pracy z domu. Niestety nie każdy ma pojęcie, na czym tak naprawdę polega idea działalności w branży MLM. Ta niewiedza bywa dość kompromitująca i rzutująca …

Marketing sieciowy MLM
Na czym polega praca lidera i dystrybutora w mlm

Marketing sieciowy (MLM) zwany jest wielopoziomowym. Strategia firm, działających w ten sposób, polega na tym, że dystrybucja produktu odbywa się poza tradycyjną siecią sprzedaży. Jest to metoda bardzo korzystna z punktu widzenia ekonomicznego, ponieważ nie wydaje się ogromnych pieniędzy na kampanie reklamowe, promocję sprzedaży czy tradycyjny marketing, natomiast przeznacza się …

Marketing sieciowy MLM
Dlaczego warto zaangażować się w marketing sieciowy

Pod pojęciem marketingu sieciowego kryje się jeden z najpopularniejszych systemów dystrybucji na rynku sprzedaży bezpośredniej. Jest to wyjątkowo dobrze przemyślana koncepcja ekonomiczna, która pozwala wielu ludziom na uczestniczenie w rozwijaniu dochodowego biznesu. Udostępnij:

Podoba Ci się ten Blog? Udostępnij :-)